Kiralama Şartları

Araç kullanıcısı: Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi / kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda hiçbir sigorta güvencesi geçerli değildir.
Araç kullanıcısı ekletmek için şubelerimizle temas kurabilirsiniz.
Bir araca en fazla 2 ek sürücü tanımlanabilir. Araç grupları için geçerli olan yaş ve ehliyet yılı koşulları ek sürücüler için de geçerlidir.
 
Rezervasyon Yaptığınız Aracı Teslim Almak: Rezervasyon yaptığınız aracı teslim almanız için, aracın teslim anında mutlaka aşağıdaki belgelere sahip olmanız ve teslim anında yanınızda bulundurmanız, istenildiğinde ibraz etmeniz gereklidir.
 
1-) Türk vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca verilen Sürücü Belgesi
2-) Kiralayan kişi adına düzenlenmiş bir kredi kartı (bazı araç gruplarında çift kredi kartı istenmektedir)
3-) İkametgah adresinizi belgeleyen, adınıza kayıtlı bir fatura (telekom, su, elektrik vb)
4-) Yurtdışında yaşayan Türk veya yabancı uyruklu kişilerden, teslim sırasında, geçerli sürücü belgesi yanında, Türkiye'ye yeni giriş yaptıklarını gösteren pasaport aslı ve damgası kontrol edilmektedir
 
Hanarentacar.com şubelerinde, güvenliği anlaşmalı bankalar tarafından onaylanmış,3-D güvenli ödeme ile desteklenen, ilgili bankaların elektronik ticaret V-POS altyapısı kullanmaktadır. Bu nedenle, kiralama sırasında kullanacağınız kredi kartınızın, internet alışverişlerine açık olması zorunludur.
Yukarıda belirtilen şartları sağlamayan, aracın teslim anında sürücü belgesini ve kredi kartlarını yanlarında bulundurmayan kişilere, rezervasyonları olmasına rağmen araç teslimi yapılmaz. Bu tür bir durumda, iptal ve iade şartları aynen geçerlidir. Ücret iadesi yapılmaz.
 
Yakıt: Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik Yakıt ile iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. Fazla yakıt halinde ücret iadesi yapılmaz.
 
Farklı Şubeye İade: Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmeniz mümkündür. Bu durumda tek yön ücreti tahsil edilmektedir.
 
Yurt Dışına Çıkış: Araçlarımızın sigortaları yurt dışında geçerli değildir. Gerekli izin ve teminatları almak için şubelerimiz ile temas kurabilirsiniz.
 
Kiralama Süresi: Araçlarımız günlük en az 24 saat, aylık 30 gün üzerinden ücretlendirilmektedir.
 
Süre uzatma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha uzun bir süre kullanmayı talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini uzatmanız gerekmektedir. Süre uzatma yapmadan aracın geç getirilmesi durumunda gecikme ücretleri %100 oranında zamlı olarak tahsil edilmektedir.
 
Süre Kısaltma: Aracı, sözleşmede belirtilen tarihten daha erken iade etmeyi talep etmeniz halinde şubelerimiz ile temas kurarak kira süresini kısaltmanız gerekmektedir. Süre kısaltmada rezervasyon iptal ve değişiklik kuralları gereğince kesintiler yapılmaktadır.
 
No Show: Aracınız rezervasyonunuzda belirtilen teslim saatinden itibaren 60 dk. boyunca şubelerimizde hazır bekletilmektedir. Belirtilen süre dahilinde aracın teslim alınmaması halinde araç garanti edilemeyecektir. Olası gecikme durumunda araç garantinizi kaybetmemek için şubelerimiz ile temas kurarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. No Show durumundaki rezervasyonunuz, ödemesi yapılmış olsa dahi 4 saatin sonunda ücret iade edilmeden iptal edilir.
 
Sigorta ve Güvencelerimiz: Sigorta teminatlarımız fiyat ve kampanyalarımızda değişiklik gösterebilir. Oluşabilecek herhangi bir hasara karşı, aracınız kasko limitleri dahilinde muafiyetli teminat korumasındadır. Mevcut teminatlarınıza ilave olarak alabileceğiniz ek teminatlar aşağıda özetlenmiştir.
 
Sıfır Sorumluluk Güvencesi: Kiralamış olduğunuz araç grubuna göre dğişiklik gösteren kasko muafiyet limitlerinde kullanıcı sorumluluğunu ortadan kaldıran güvencedir.
 
Lastik Cam ve Dış Aksesuar Güvencesi: Kaza Tespit Tutanağı olmaksızın 1 adet lastik, ön cam ve silecek gibi dış aksesuarlarda beyanla onarım sağlayan güvencedir.
 
Artan mali mesuliyet sigortası: Harhangi bir hasar durumunda 3. şahıslara karşı trafik sigortası teminatlarının üzerine 100.000 TL ilave koruma sağlar.
 
360° güvence paketi: Sıfır Sorumluluk, Lastik – Cam Güvencesi, artan mali mesuliyet güvencelerinin tamamını içeren en geniş güvence paketidir.
 
Ek ürün ve hizmetlerimiz: Aracınızı daha konforlu kullanmanız için sunduğumuz ek ürün ve hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir.
 
Ücret ve rezervasyon için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.
* Port bagaj,
* Çocuk koltuğu,
* Navigasyon,
* Adrese teslim ve iade,
* Genç sürücü hizmeti,
* Ek sürücü hizmeti,
* Adroid Tablet,
* Wi-Fi (Taşınabilir) 

Popüler Araç kiralama Lokasyonları

Antalya Havalimanı (AYT)
Antalya Şehir Merkezi
Belek Otellerine Teslimat
Kemer Otellerine Teslimat
Lara Otellerine Teslimat
Side-Manavgat Teslimat