Lara Plajı Turistik Gezi Rehberi

Lara Plajı Turistik Gezi Rehberi

Lara Plajı Turistik Gezi Rehberi


Çok sayıda Her Şey Dahil lüks otelleri, büyük havuzları, su parkları, restoranları ve tabii ki altın rengi kumsalıyla Lara Beach tatili, tüm ailenin keyif alabileceği güneşli bir kaçamaktır. Kusursuz bir resim olan Lara Plajı, keşfedilecek çok sayıda vahşi yaşam ve tarih olduğu için adından da anlaşılacağı gibi çok daha fazlasıdır. Ve Antalya'da yapacak bir şeyler arıyorsanız, bu güzel tesise sadece kısa bir mesafede pek çok seçenek var.
 
Altın kum ve kristal mavi sular:
Sahil şeridinin Ege ve Akdeniz ile buluştuğu düşünüldüğünde Türkiye'nin harika plajlara sahip olması ve Lara Plajı'nın en iyilerden biri olması şaşırtıcı değildir. Bu ödüllü Mavi Bayraklı plaj, 12 km boyunca uzanan altın kumlara sahipken, berrak mavi sular ailenin yüzmesi için mükemmel bir yerdir. Bu turistik etkin nokta, şemsiyeler, şezlonglar ve renkli kokteyller sunan popüler plaj barları dahil olmak üzere isteyebileceğiniz tüm olanaklarla birlikte gelir (hatta bazıları onları doğrudan şezlongunuza getirir, böylece kalkmanıza bile gerek kalmaz!). Büyük otellerin çoğunun keyfini çıkarabileceğiniz özel bir plaj parçası vardır, ancak tüm bu rahatlamadan uzaklaşmak isterseniz, ana plaj denemeniz için su sporları sunar.
 
 
Şelaleler ve kaplıcalar:
Popüler Her Şey Dahil tatil beldesinden çok uzak olmayan çarpıcı Düden nehri ve şelaleleri. Lara Plajı'nın hemen batısında yer alan nehir, 40 metrelik bir kayalıktan denize dökülüyor. Bu muhteşem şelaleleri karadan görebilir ya da Antalya limanından bir tekneye binip yakından görebilirsiniz. Diğer bir rahatlatıcı ve popüler su cazibe merkezi, Roma dönemini tüm ihtişamıyla yaşayabileceğiniz Pamukkale kaplıcaları ve antik Kleopatra Havuzu'nun doğal fenomeni. Pamukkale, Türkçede 'pamuktan kale' anlamına geliyor ve doğal kaynaklarının nasıl kar beyazı sarkıtlara ve kayalıklara dönüştüğünü gördüğünüzde nedeni açık. Birçok insan, doğal manzaranın tadını çıkarmak ve termal havuza dalmak için hala buraya akın ediyor.
 
Butikler ve çarşılar:
Lara Plajı'nın lüks otelleri, tasarım kıyafetlerden hediyelik eşyalara kadar her şeyi sunan bir dizi butikle doludur. Alışveriş, Antalya'nın yakınında yapılacak şeyler arasında da ilk sırada yer alıyor. Deri eşyalar, mücevherler, el işleri ve Türk tatlılarının satıldığı çarşılarıyla şehir merkezinde alışveriş yapılacak daha çok yer bulunabilir. Alışveriş tutkunları için Lara Plajı yakınlarındaki devasa alışveriş merkezlerinden birine gidin. She Mall ve Terracity'ye ulaşmanın kolay olduğunu göreceksiniz.